Zamocowania termoizolacji fasadowych RAWLPLUG
Podstawowe funkcje systemu:
System ociepleniowy jako zestaw materiałów do pokrycia zewnętrznych ścian budynku ma za zadanie:
- poprawę efektywności energetycznej budynku – redukując koszty eksploatacji budynku.
- zredukować wpływ warunków atmosferycznych na konstrukcję budynku co pozwala wydłużyć czas jego eksploatacji.
- poprawić estetykę budynku – mającą wpływ na komfort użytkowania.
Jak zbudowany jest układ ociepleniowy?
Układy ociepleniowe można podzielić na dwa rodzaje ze względu na ich budowę:
Metoda lekka mokra
Schemat 1 - Elementy układu ociepleniowego - metoda lekka mokra
- Izolator jest przyklejony do podłoża
- Zamocowany mechanicznie kołkami
- Pokryty warstwą zbrojeniową z siatką.
- Pokryty warstwą wierzchnią
System wentylowany
Schemat 2 - Elementy układu ociepleniowego - system wentylowany
- Izolator, zazwyczaj wełna mineralna, może ale nie musi być przyklejony
- Jest zamocowany mechanicznie kołkami
- Warstwa wierzchnia jest zamocowana na dodatkowych wspornikach lub konsolach, nie ma bezpośredniego styku z izolatorem ani talerzem kołka
W obu przypadkach warstwą wierzchnią mogą być zarówno lekki tynk strukturalny jak i ciężkie płytki klinkierowe czy tafle szkła.
Jaką rolę w tym układzie spełnia kołek?
Po pierwsze i najważniejsze jest to mechaniczne
mocowanie (zakotwienie) izolatora i spełnia ją w we wszystkich rodzajach
systemów.
Po drugie to mechaniczne połączenie między ścianą budynku a warstwą
wierzchnią sytemu ociepleniowego.
Czyli: element układu odpowiedzialny za przeniesienie sił związanych z pracą warstwy zewnętrznej na konstrukcję budynku. Ta funkcjonalność nie dotyczy systemów wentylowanych. W ich przypadku tę rolę pełnią konsole lub wsporniki na których zamocowana jest warstwa wierzchnia.
Rys.2 - Kołki fasadowe RAWLPLUG
Jakie mamy rodzaje kołków?
- Pierwszy podział wynika ze sposobu ich instalacji:
- Następny podział z rodzaju materiału z którego są wykonane.
Z czego się składa oferta zamocowań termoizolacji fasadowych?
Oferta zamocowań fasadowych Rawlplug to profesjonalna linia zamocowań fasadowych odpowiadająca najwyższym wymogom europejskich systemów ociepleń, z pełnymi podstawami do aspiracji, aby zająć pozycję lidera w tym segmencie branży. Na ofertę kategorii zamocowań fasadowych Rawlplug składają się produkty, komplementarne usługi oraz szkolenia. Pełne portfolio zamocowań fasadowych Rawlplug znajdziesz w liście załączników.
Naszą ofertę produktową uzupełnia oferta usług wspierających kategorię zamocowań fasadowych takich jak:
- doradztwo techniczne online,
- serwis na budowie,
- optymalizacja projektowa EasyFix,
- bogaty pakiet szkoleń,
- akcesoria,
- produkty powiązane.
Jakie są cechy i korzyści oferty zamocowań izolacji fasadowych Rawlplug? Oferta Rawlplug to profesjonalny system zamocowań fasadowych rekomendowany do stosowania z profesjonalnymi systemami ociepleń. To oferta kompletna, odpowiadająca na szerokie potrzeby klienta, który jest odbiorcą zamocowań fasadowych. Najważniejszymi atrybutami naszej oferty Rawlplug są:
Innowacja. Wszystkie produkty marki Rawlplug są projektowane i produkowane w oparciu o założenia misji, która mówi o tym, że chcemy być dostawcą najnowocześniejszych rozwiązań, którym można zaufać. Zamocowania fasadowe są jednak pod tym względem szczególne, ponieważ to w tej kategorii mamy największe ambicje, aby zostać liderem rynku.
Kompleksowość oferty. W przypadku zamocowań termoizolacji fasadowych oferujemy produkty do montażu w każdym zakresie i w każdej technologii ociepleń.
Uniwersalność i wszechstronność oferty produktowej. Oferta Rawlplug jest być klarowna, spójna i nie duplikuje produktów. Dążymy do tego, aby obejmowała możliwie najwęższy asortyment, pozwalający na pokrycie 100% potrzeb klientów zamocowań fasadowych. Dlatego nasze produkty w odróżnieniu od produktów konkurencyjnych wykazują cechy uniwersalności i wszechstronności stosowania, zawierają możliwie największy wachlarz funkcjonalności przy dotrzymaniu jakości oferty produktów z najwyższej półki. Zarówno wybór, jak i montaż Wybór właściwego produktu z oferty Rawlplug jest intuicyjny i prosty.
Parametry techniczne. Oferta Rawlplug spełnia najwyższe oczekiwania sformułowane przez profesjonalne systemy ociepleń w zakresie minimalnych parametrów jakościowych. Składają się na nie:
- ETA – certyfikacja europejsk, przenikalność termiczna poniżej 0,002 W/K, sztywność talerza powyżej 0,6kN/mm
- minimalna nośność charakterystyczna potwierdzona w ETA w podłożach ABCDE nie niższa od 0,5kN z rekomendacją szczególną nośności charakterystycznej dla podłoży A, B: beton, cegła - 1,2kN, C, E: dziurawka, cegła otworowa, beton lekki, gazobeton – 0,6kN oraz D: LAC – 0,4kN
- głębokość montażu 25mm
- minimalna średnica talerza 60mm
- średnica kołka w standardzie europejskim 8mm
- akcesoria montażowe pozwalające na uzyskanie oczekiwanego efektu montażowego z zapewnieniem komfortu pracy
Komfortowy montaż. Nasze produkty są komfortowe do zastosowania nawet przez wykonawcę, który nie został przeszkolony w zakresie ich użytkowania, ponieważ jego design zapewnia bezawaryjność montażu. Konstrukcja uwzględnia potrzeby wykonawcy w zakresie niwelowania skutków najczęstszych odchyleń montażowych, jak nie-centryczny montaż czy zbyt głębokie osadzenie. Montaż produktu jest łatwy i nie wymaga użycia większej siły. Ergonomia, bezawaryjność i krótki czas montażu to najważniejsze dla nas kryteria testowane przed każdym wdrożeniem nowego produktu Rawlplug w tej kategorii.
Rynkowa cena. Cena jest substytutem pozycjonowania jakościowego produktu. Ponieważ nasz produkt i towarzyszący mu serwis i usługi są najwyższej jakości, dlatego jego cena jest adekwatna do jakości i pozycjonowania rynkowego.