Nowy sposób na stary dach - szybki remont dachu
NOWOŚĆ! Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG
Niedawno na rynku pojawiła się Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG, która jest świetnym rozwiązaniem na udaną renowację niemal każdego rodzaju dachu, bez względu na nachylenie, czy rodzaj pokrycia dachowego. Dostępna w czterech kolorach: ceglanym, grafitowym, brązowym i białym, w opakowaniach 7 litrowych, stanowi doskonałą alternatywę dla wszystkich, którzy pragną w łatwy sposób uszczelnić swój dach, orynnowanie lub opierzenia dachowe, jednocześnie nadając im bardzo estetyczny wygląd.
Dzięki łańcuchowej budowie spoiwa polimerowego wchodzącego w skład farby, tworzącego w strukturze wyrobu sieć powiązań, Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG jest wysoce elastyczna i posiada dużą odporność na spękania. Dobrze przylega do podłoża, także bitumicznego i uszczelnia mikropęknięcia, tworząc bezspoinową, wodoodporną membranę. Jej atutem jest także łatwość w użyciu - jednoskładnikowa, do nakładania na zimno wałkiem, pędzlem lub natryskowo. Nadaje się do malowania od razu po otwarciu opakowania. Farba utwardza się pod wpływem promieni UV i jednocześnie, po utwardzeniu, jest na nie odporna, a tym samym nie wymaga żadnych dodatkowych powłok nawierzchniowych (jak np. natryskowe polimoczniki - popularny, ale kłopotliwy system do uszczelniania dachów płaskich). Farba ŚMIG jest także mrozoodporna i odporna na działanie związków chemicznych zawartych w opadach atmosferycznych, dzięki czemu zachowa swoje właściwości przez okres co najmniej 10 lat. Farba jest wyrobem ekologicznym, nie zawierającym w składzie amoniaku i formaldehydu, z niskim LZO, a co za tym idzie pozbawionym nieprzyjemnego zapachu. Co ważne, powierzchnia wyschniętej farby jest gładka i równa, dzięki czemu łatwo ją utrzymać w czystości.
Wodoszczelna Farba Renowacyjna ŚMIG to produkt bardzo innowacyjny. Został stworzony także z myślą o budownictwie pasywnym, do poprawy termoizolacyjności dachów. Ciemne, płaskie dachy np. kryte papą, latem bardzo się nagrzewają, powodując duży wzrost temperatury również w środku budynku. Przekłada się to bezpośrednio na koszty klimatyzacji. Wysoki współczynnik odbicia światła białej farby ŚMIG W-1 chroni budynek przed przegrzewaniem się.
Farba jest dedykowana niemal do każdego rodzaju powierzchni.Nadaje się do nakładania na dachówki ceramiczne i cementowe, papę, blachę, stare gonty bitumiczne i drewniane, blachodachówkę, blachę ocynkowaną, cegłę, beton, stal, drewno, itp.
Dachy metalowe (wykonane ze stali czarnej lub ocynkowanej oraz aluminium) - to w Polsce jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych. Dachy metalowe są podłożem bardzo wymagającym, stale narażonym na naprzemienne nagrzewanie i schładzanie, przez co cały czas się kurczą i rozciągają – farba ŚMIG jest w stanie przenieść takie obciążenia.
Dachy kryte dachówką ceramiczną lub cementową. Dachówka to bardzo popularne pokrycie dachowe, jednak z czasem może stracić kolor oraz porosnąć mchem. Można ją łatwo umyć i odmalować! Po takim zabiegu dach wygląda jak nowy, jest zabezpieczony przed powtórnym odrastaniem mchów. Farba zapewnia gładką powłokę, dzięki czemu brud tak łatwo nie przywiera i zmywa się pod wpływem deszczu.
Dachy kryte gontem bitumicznym lub papą. Dachy takie z czasem tracą szczelność i zaczynają przeciekać. Przyczyną tego może być ich degradacja pod wpływem czynników atmosferycznych albo nieprawidłowe wykonanie. Przecieki zazwyczaj trudno zlokalizować, bo woda może wpływać w zupełnie innym miejscu niż później wypływa. Zamiast nakładać kolejne warstwy papy, które niekoniecznie rozwiążą problem, warto wypróbować farbę ŚMIG.
Dachy kryte gontem drewnianym. Dach kryty gontem jeśli jest prawidłowo wykonany może być dekoracją na wiele lat. Jednak podobnie jak inne materiały połaciowe z czasem traci swoje właściwości, zaczynając przeciekać. Farba ŚMIG sprawdzi się także w przypadku renowacji dachu krytego gontem drewnianym.
Podłoże na którym chcemy malować musi być suche, oczyszczone i odtłuszczone. Powierzchnie bardzo gładkie np. angobowane dachówki, lub powierzchnie bardzo zniszczone należy przed malowaniem zagruntować. W innych przypadkach gruntowanie nie jest konieczne.