Kompletne systemy sufitowe Knauf Ceiling Solutions – estetyczny wygląd i skuteczne wyciszenie pomieszczeń
Sufity podwieszane - galeria
Dlaczego warto wybrać sufit podwieszany Knauf Ceiling Solutions?
Najwyższa jakość profili konstrukcyjnych oraz doskonałe parametry płyt sufitowych Knauf Ceiling Solution sprawiają, że w każdym pomieszczeniu sufit podwieszany ma gwarancję producenta na 30 lat. Sufit podwieszany dekoracyjny pozwala zapewnić komfort, zaoszczędzić czas, poprawić wydajność budynku, stworzyć piękne przestrzenie. Sufity podwieszane z wełny mineralnej oraz przeznaczone do nich elementy konstrukcji i akcesoria są przystosowane do wymogów użytkowych określonych w projektach, a przede wszystkim dotyczących akustyki, właściwości przeciwpożarowych, odporności na wilgoć i zachowania higieny.
Zalety sufitów Knauf Ceiling Solutions
Sufit podwieszany – wykonanie zaplanowane od A do Z
Kompletne systemy sufitowe – poczynając od systemu zawieszenia, przez kalkulator akustyczny, po płyty sufitowe (drewniane, metalowe, mineralne) – pozwalają szybko i łatwo zaprojektować i wykonać sufit podwieszany krok po kroku. Knauf Ceiling Solutions ułatwia firmom wykonawczym oraz architektom proces projektowania sufitu i jego wykonania. Inwestorzy mogą skorzystać z kalkulatora akustycznego, a także fachowego doradztwa w zakresie doboru profili konstrukcyjnych oraz płyt sufitowych. Sufit podwieszany z paneli firmy Knauf Ceiling Solutions pozwala na łatwe i efektywne uzyskiwanie pożądanych parametrów akustycznych w zaprojektowanych pomieszczeniach i zachowanie funkcji użytkowych.
Ekipy wykonawcze doskonale wiedzą, że sufit podwieszany to nie tylko efekt, czyli panele sufitowe tworzące gładką lub wyspową przestrzeń nad głowami. Często drobne detale już na etapie wyboru rozwiązania nie do końca są odpowiednio zaplanowane. Co więc jest kluczowe, by odpowiednio wykonać sufit podwieszany? Omówienie kwestii z fachowcem i możliwość zamówienia kompletnego systemu w jednym miejscu. Jak zamontować sufit podwieszany? Knauf Ceiling Solutions podpowiada jak szybko przejść etap planowania, realizacji i eksploatacji:
1. Planowanie krok 1: W tej fazie prac pod uwagę brane są przede wszystkim wygląd, właściwości akustyczne (i efekt akustyczny, jaki chcemy uzyskać po oddaniu wnętrz do użytkowania). Na tym etapie architekci i wykonawcy mogą skorzystać z kalkulatora akustycznego Knauf Ceiling Solutions (opracowanego z naukowcami z Politechniki Śląskiej) oraz pełnego doradztwa w wyborze rozwiązania (modele: płyty sufitowe, moduły pionowe Baffles, sufity wyspowe; różne kształty, faktury, pełna gama kolorystyczna; materiał – płyty mineralne, drewniane lub metalowe).
2. Planowanie instalacji technicznej: spośród rusztów Knauf Ceiling Solutions wykonawcy i architekci mogą wybierać zarówno widoczne, jak i ukryte modele konstrukcji. Firma zapewnia pełne doradztwo techniczne także w zależności od tego, czy ma to być sufit podwieszany konstrukcja jednopoziomowa, czy sufit podwieszany konstrukcja dwupoziomowa. Wszystko po to, by wybrać rozwiązanie najbardziej satysfakcjonujące dla Klienta.
Rodzaje krawędzi sufitów podwieszanych:
Board – najbardziej popularny model krawędzi, proste, cięte pionowo boki. Płyty nakładane są od góry na ruszt nośny, który z dołu jest wyraźnie widoczny.
Tegular 24 – instalacja odbywa się od góry, płyty mają delikatny uskok, dzięki czemu ruszt nośny jest ukryty w szczelinie pomiędzy płytami.
Tegular 15 – płyty sufitowe montowane są na ruszcie nośnym od góry. Mogą mieć krawędzie z uskokiem cięte na prosto lub pod kątem 15°. Pomiędzy poszczególnymi panelami sufitowymi znajduje się wąska szczelina. Możliwy jest montaż płyt w tej krawędzi na dekoracyjnym ruszcie z linii Perfectline, który sprawia wrażenie, jakby każda z płyt miała własną ozdobną krawędź wokół. W efekcie uzyskujemy sufit podwieszany dekoracyjny.
SL2 – specjalnie wyprofilowane krawędzie długich płyt korytarzowych zachodzące na siebie. Ukryty ruszt nośny sprawia, że sufit po instalacji daje wrażenie jednolitej powierzchni, bez wyraźnych podziałów na płyty.
Vector – płyty montowane od dołu. Ruszt nośny częściowo widoczny w wąskiej 6 mm szczelinie pomiędzy płytami.
Finesse – płyty montowane od dołu. Ruszt nośny całkowicie ukryty. Krawędź tym się różni od SL2, że przeznaczona jest do płyt 600x600 lub 600x1200.
Rodzaje krawędzi sufitów podwieszanych
Kiedy konstrukcja sufitu jest gotowa, pozostaje umieszczenie wybranych płyt sufitowych w ramie. Dostępne są one w różnych wzorach i kolorystyce. Zazwyczaj płyty sufitowe mają wymiary 600 mm na 600 mm lub 600 mm na 1200 mm, chociaż dostępne są różne na zamówienie, takie jak panele formowane.
Dostępne rodzaje płytek można sprawdzić na stronie: https://www.grupapsb.com.pl/produkty/wykonczenie-plytki-sufitowe?_Sort=Date-&ProducerImpact=knauf-ceiling-solutions
3. Eksploatacja: jedną z głównych przyczyn problemów już po zamontowaniu sufitu podwieszanego (w tym spadania sufitów) jest dobór nieodpowiednich elementów konstrukcji (rusztu, kołków, zawiesi), dlatego tak ważne jest ich dobre zaplanowanie i wybór spośród certyfikowanych, sprawdzonych firm.
Fakt, iż Knauf Ceiling Solutions posiada całą ofertę systemów sufitowych i zapewnia pełne doradztwo techniczne na każdym etapie realizacji, wpływa na podniesienie bezpieczeństwa i stabilności. Dodatkowo systemy sufitowe mają gwarancję na 30 lat.
Po montażu sufitu podwieszanego można także zaplanować ścianki działowe, aby zoptymalizować przestrzeń dla własnej wygody. Przegrody można zaprojektować w różnych stylach, a także zintegrować z sufitami podwieszanymi, by stworzyć elegancką przestrzeń w pomieszczeniach komercyjnych.
Oświetlenie sufitów podwieszanych
Sufit podwieszany przyjazny środowisku
Płyty sufitowe oraz ruszty nośne Knauf Ceiling Solutions to produkty ekologiczne. Wybrane modele posiadają certyfikacje Cradle to Cradle – jedno z najbardziej zaawansowanych pod względem poszanowania środowiska oznakowanie produktów. Oznacza to, że materiały są z założenia przygotowane do ponownego wykorzystania, a proces ich produkcji odbywał się z ekologicznym nastawieniem do zużycia wody i prądu, w tym także wykorzystaniem energii odnawialnej.
Więcej informacji na temat uzyskanych certyfikatów znajduje się na stronie: Zrównoważony rozwój (knaufceilingsolutions.com)