fischerpolska Bezpieczny montaż w każdym podłożu
Kołki DuoPower sprawdzą się w większości typowych mocowań, jakie czekają na nas w domu i na budowie. Dzięki uniwersalności swojego zastosowania umożliwiają montaż w każdej ścianie – bez względu na rodzaj budulca.
Inteligentna zasada działania
Kołki zostały zaprojektowane w sposób, który umożliwia elastyczne dopasowanie się do konkretnego podłoża. Służy ku temu kombinacja dwóch składników – tworzywa miękkiego i twardego. Kiedy osadzimy kołek w otworze, ulegnie on takiemu odkształceniu, które pozwoli mu jak najlepiej zespolić się z danym materiałem. Szara część nylonowej tulejki uaktywnia jedną z trzech funkcji, a czerwone skrzydełka rozporowe dociskają się do ścianek otworu i zapobiegają obracaniu się w czasie montażu. I tak np. w pustakach ceramicznych czy gazobetonie DuoPower zapętla się, w betonie i innych materiałach pełnych rozpiera, a w płycie g-k rozkłada. Te trzy odrębne funkcje pozwalają osiągnąć znacznie wyższą nośność niż w przypadku tradycyjnych kołków uniwersalnych dostępnych na rynku. Według producenta jeden kołek tego typu w rozmiarze 8x40 w betonie wytrzymuje ciężar kilkudziesięciu kg zarówno w betonie , pustaku ceramicznym jak i płycie g-k. Wybierając DuoPower nie musimy martwić się, z czego została wykonana ściana i czy dybel wytrzyma dane obciążenie – mocowanie jest bezpieczne, łatwe i szybkie.
Jak wygląda montaż?
Montaż nowych kołków fischer jest łatwy, wygodny i nie odbiega od tradycyjnych form osadzania kołków w otworach montażowych. Dodatkową cechą DUOPOWER jest natomiast blokada przed przedwczesnym rozpieraniem i zoptymalizowany kształt koszulki z niewielkim kołnierzem u wlotu. Kołnierz umożliwia zarówno montaż wstępny, jak i przelotowy. W trakcie osadzania kołek nie obraca się w otworze dzięki charakterystycznym ząbkom. Specjalnie zaprojektowany otwór wewnątrz kołka ułatwia prowadzenie wkręta, a niewielki kołnierz na zewnątrz zapobiega wpadnięciu mocowania do otworu. Aby osadzić kołek w otworze, wystarczy wsadzić go do środka i dobić za pomocą młotka lub osadzaka. Pamiętajmy, by wcześniej upewnić się, czy w otworze nie zalega pył po wierceniu – w razie potrzeby oczyśćmy otwór, żeby zadbać o jakość mocowania.
Kołek poza wszystkimi tradycyjnymi materiałami budowlanymi nadaje się również do drewna i płyt wiórowych. Zwiększona długość zakotwienia sprawia, że DuoPower radzi sobie również z montażami w pustakach, gazobetonie czy otynkowanych ścianach. Za pomocą nowego kołka fischer bezpiecznie zamontujemy np. barierki i poręcze, wiszące elementy dekoracji (jak obrazy i lustra), oświetlenie, szafki i półki, uchwyty pod telewizory, rolety czy karnisze czy elementy sanitarne.